Menighedsrådet

 

Dagsorden til førstkommende møde

Menighedsråds møderække

Referat af menighedsrådsmøder

Hundige – Kildebrønde Sogns menighedsråd, valgt for perioden 2020 – 2024:

Set oppe fra, venstre side og i læseretning:
Lene Dinesen. / Anne Bredsdorff. / Peder Edvard Skov Pedersen. /  Jim Hansen Steen. / Lilly Anita Gjelstrup. / Signe E. Munk Petersen. / Niels Haarbo. / Morten Remy Christensen. / Kirsten Beck. / Bo B. Gravesen. / Rikke Marschner. / Janne M. Rannes. / Knud Erik Braüner. / Ib Olsen. / Kjeld Othar Petersen.  / Svend Erik Thomsen. / Jette Kjeldorff.  / Heidi Christiansen.

Ikke med på billedet: Lise Lotte Kähler Saxild.

 

Valgte medlemmer:
Formand
Peder Edvard Skov Pedersen, Pilemosen 19 2670 Greve tlf. 36 16 44 27 (bedst efter klokken 18:00 på hverdage) eller mail: psp@kildebr.dk

Næstformand
Jim Hansen Steen, Grønnegården 404 2670 Greve tlf. 24 45 72 12 (bedst efter klokken 18:00 på hverdage) eller mail: jimhsteen@gmail.com

Kasserer
Morten Remy Christiansen, Kildebrøndevej 303 2670 Greve tlf. 21 70 31 89 (bedst efter klokken 20:00 på hverdage) eller mail: morten279@hotmail.com

Kontaktperson
Ib Olsen, Godsparken 10 2670 Greve tlf. 29 47 47 98 (bedst inden klokken 18:00 på hverdage) eller mail: io@kildebr.dk

Øvrige valgte medlemmer
Lise Lotte Kähler Saxild, Tejsgården 4 2670 Greve tlf. 22 42 50 26
Lene Dinesen, Gersagerparken 2, 2th 2670 Greve tlf. 43 60 16 90
Lilly Anita Gjelstrup, Tavleager 23 2670 Greve tlf. 24 87 81 48
Signe E. Munk Petersen, Bondeager 22 2670 Greve tlf. 28 56 58 62 eller 31 23 28 68
Niels Haarbo, Agnetevej 5, st. 2840 Holte tlf. 60 19 32 24
Janne Margrethe Rannes, Tavleager 39 2670 Greve tlf. 20 30 23 99
Kjeld Othar Petersen, Grønnegården 516A 2670 Greve 61 46 89 14
Kirsten Beck, Knoldager 28 2670 Greve tlf. 21 43 15 49 eller 43 90 33 29
Svend Erik Thomsen, Ejgårdsminde 8 2670 Greve tlf. 51 14 07 44
Jette Kjeldorff, Fresiahaven 8 2670 Greve tlf. 21 42 86 56
Heidi Christiansen, Kildebrøndevej 303 2670 Greve tlf. 51 33 20 52

 

Stedfortrædere
Inger Merete Steen, Grønnegården 404 2670 Greve tlf. 23 43 26 45
Rasmus Jørgen Kjeldsen, Tejsgården 5 2670 Greve tlf. 43 90 53 30
Thomas Lenard Dahlmann, Tejsgården 12 2670 Greve tlf. ingen oplyst.
 

 

Fødte medlemmer:
Sognepræst & kirkebogsførende, Knud Erik Braüner, Stolpeager 47 2670 Greve
Sognepræst, Bo B. Gravesen, Sandbakken 12 2680 Solrød Strand
Sognepræst, Sanne Dahlin, Byvejen 5, 2670 Greve
Sognepræst, Rikke S Marschner, Teglværksbakken 18 1tv. 2900 Hellerup                                                                            Sognepræst Johan Tarp Dalsgaard, Degnevænget 2, 2690 Karlunde